Spravedlnost po česku

Včera a dnes se mi přihodily dvě věci, které stojí za sepsání.

Včera (30.4.) jsem se účastnil akce s názvem „Šalinkalba„. Šalina jezdila po Brně a při každé zastávce se vystoupilo, popíjelo, jedlo, hrálo, zpívalo a tancovalo, zkrátka oslavovalo se.

Nějací šikulové našli cestou kopačák a tak jim při jejich veselé náladě přišlo děsně vtipné vykopávat ho na náměstí do vzduchu. Kopalo se i o kostel. Prostě pohoda mlíko. Po chvíli přijeli páni policisté a vše bedlivě z dostatečné dálky a teplíčka svého vozu pozorovali. Přesný výraz je „monitorovali“. Přeci jen „pomáhat a chránit. Kluci (fotbalisté) mohli sice cokoli rozbít, někoho zranit, ale zjevně dle zákona je toto jednání zcela v pořádku. Není nutnost napomenutí, či něco vůči nim podnikat.

Dnes (1.5.) jsem šel poprvé v životě se projít do Mariánského údolí. Naše fenka slavila 2 roky svého života, takže jsme ji chtěli dopřát hezký výlet někde v přírodě. Vzhledem k teplému počasí, bylo údolí doslova přelidněno. Spousta lidí, dětí, psů, cyklistů, ale i aut.
Ač se to bude zdát divné, tak jsme ji pustili na volno a bez košíku. Opravdu jej nemá ráda a vůbec se pak nevyběhá.

Asi po půl hodině, zrovna ve chvíli, kdy jsme se na křižovatce rozhodovali, kam dále půjdeme, k nám dojeli policisté na kole. Zeptali se odkud jsme, jestli víme, že jsme se dopustili přestupku? Výsledek byl takový, že jsem bez protestů zaplatil 200,-Kč a nakonec jim i poděkoval.

Co z celého příběhu plyne?
Dejte Vašemu psovi volnost a dopustíte se tím přestupku, za který zaplatíte. Ale v případě, že do sebe hodíte pár drinků a pak budete okopávat kopačákem kostel a ohrožovat lidi a věci ve svém okolí, nic se vám nestane. Alespoň tak to na mě působí.